مقاله مقاله

با لبخندی زیبا راهی عروسیتان شوید
با لبخندی زیبا راهی عروسیتان شوید

با لبخندی زیبا راهی عروسیتان شوید

دندان هایتان را با این نکات حرفه‌ای سفید کنید و در لنز دوربین بدرخشید.

ما از بهترین دندان پزشک زیبایی دکتر گرگ لیتوشی (Gregg Lituchy) خواسته‌ایم تا به ما تمام اطلاعات را درباره‌ی داشتن دندان هایی گرگ لیتوشی زیبا و درخشان در روز عروسی بدهد.

سفید کنندگی (بلیچینگ) در مطب

این مرحله شامل استعمال ژل هیدروژن پراکساید برای سفیدسازی دندان ها تنها در یک جلسه است.دندان پزشک شما این ژل را روی دندان‌های شما استعمال می کند، وقتی که توسط نور این روند فعال سازی شود، پراکساید مولکول‌های اکسیژن را آزاد می‌کند که به مینای دندان نفوذ می‌کند و لکه‌های سیاه را از سطوح داخلی دندان‌ها حذف می‌کند.

چه زمانی به مطب مراجعه کنیم؟ 2 الی 3 هفته قبل از عروسی. دکتر لیتوشی می‌گوید "زیرا این بستگی به نتایج و حساسیت فرد نسبت به این درمان دارد. بعد از یک مراجعه به یک متخصص، نسبت به سفیدسازی دندان‌ها در طی چند روز تا یک هفته برنامه ریزی کنید. این کار شما را از سر لکه‌ها و پلاک‌ها خلاص می‌کند و اجازه می‌دهد تا بلیچینگ بهتر نفوذ کند." همزمان تمیز و سفید نکنید: انجام این دو به طور همزمان خطر حساسیت بعد از درمان را بالا می‌برد.

هزینه: به طور متوسط 1200 دلار. این شامل سفیدسازی در مطب به همراه ماده‌ی بلیچینگ است که می‌توانید آن را به خانه ببرید تا نتایج را حفظ کنید.

 

سفیدسازی در خانه

موفقیت با سفیدسازی در خانه. دکتر لیتوشی می‌گوید: تاثیر این مرحله بستگی دارد به متغیر بودن غلظت بلیچینگ و اینکه چه مدت در تماس با مینای دندان خواهد ماند. سیستم سفیدسازی در خانه نسبت به افراد مختلف کارکرد مختلف دارد." بلیچ روی روکش دندان‌ها تا زمانی با مینای دندان‌ها در تماس است تا نتایج قابل توجهی رابدهد. روکش‌های سفیدکننده همراه با استفاده‌ی روزانه از خمیردندان های سفیدکننده راهی به صرفه برای آوردن لبخندی درخشان به خانه است."

چه زمانی؟ 2 تا 3 هقته قبل عروسی، چند روز تا یک هفته بعد از سفیدسازی توسط یک متخصص.

 

هزینه: بسته به برند و نوع درمان از 3 تا 200 دلار. نتایج بسیار بستگی به رنگ ابتدایی دندان‌ها دارد دکتر لیتوشی می‌گوید "آنهایی که مینای دندانشان تون رنگ زرد یا قهوه‌ای دارد نسبت به آنهایی که تون سبز دارند نتایج بهتری را مشاهده می‌کنند." سیگار کشیدن یا نوشیدن مواد سیاه رنگ احتمال نتیجه‌ی روشن را کاهش می‌دهد.

 

بعد درمان

لیتوشی می‌گوید: منافذ مینای دندان باز هستند و بعد از کامل شدن بلیچینگ در مطب یا خانه، لکه ها به راحتی می‌توانند نفوذ کنند. راه کاهش این لکه‌ها دور ماندن از نوشیدنی‌هایی مثل کوکاکولا، شراب قرمز، قهوه و چایی می‌شود. اگر باید قهوه بنوشید، فورا بعد از نوشیدن از توت فرنگی استفاده کنید و دندانتان را مسواک بزنید. همچنین از نوشیدنی‌های لیمویی اسیدی و سرکه ی بالزامیک دوری کنید: هردو باعث فرسوده شدن مینای دندان می‌شوند و  سرکه‌ی بالزامیک هم لکه به جا می‌گذارد. لیتوشی می‌گوید "کرانچی، میوه‌های کال و سبزیجاتی مثل سیب، تربچه، کرفس و کلم پیچ به طور خودکار غذا و باکتری و لکه‌های موجود را از روی دندان‌ها و دهان از بین می‌برند. شما همچنین می‌توانید قبل از نوشیدن شراب، قهوه و... یک روکش نازک از وازلین را روی دندان بمالید تا به عنوان سد در برابر لکه عمل کند."

مقالات مرتبط مقالات مرتبط