مقاله مقاله

5 راه برای کاهش استرس عروسی
5 راه برای کاهش استرس عروسی

5 راه برای کاهش استرس عروسی

با وجود اینکه دستپاچه شدن طی پروسه‌ی برنامه ریزی عروسی امری رایج است، اما دلیلی ندارد که روی سلامتتان تاثیر بگذارد. یک نفس عمیق بکشید و این پنج راه مفید برای مدیریت و کاهش استرس را مطالعه کنید.

وظایف بیشتری را به بقیه محول کنید

مهارت مدیریت استرس در گرو دانستن کارهایی که توانایی انجامشان را دارید است. سرسختانه و جدی راجع به کارهایی که پیش رویتان دارید فکر کنید، وظایفی شامل: کارهای روزانه (سرکارو کارهای خانه و...) و همه ی کارهای برگزاری عروسی (گل آرایی، آرایشگاه،مزون و...). بدین ترتیب تصمیم بگیرید چه کارهایی را می‌توانید برعهده بگیرید یا نمی‌توانید. سپس ار خانواده یا دوستانتان بخواهید تا کمی از امور مربوط به عروسی را بر عهده بگیرید.

راه حل موثر

یکی از تکراری ترین نصیحت های ما: یک مشاور و برنامه ریز عروسی استخدام کنید. شگفت زده می شوید از اینکه ببینید چه مقدار از استرس عروسی جلوگیری کرده اید. هنگامی که ببینید فردی دیگر در کنا شما کار می کند و جزئیات حساس عروسی  را مدیریت می کنداز برگزاری عروسی لذت خواهید برد.

 

زمانی برای ماساژ درمانی در نظر بگیرید

ماساژ درمانی به کاهش استرس کمک می‌کند. حقیقت این است که ماساژ درمانی سطح ترشح هورمون های استرس را کاهش می‌دهد.

راه حل موثر

با نامزدتان مهربان باشید و او را در آغوش بگیرید. برای رهایی از یک هفته‌ی پراسترس، ویزیتی برای ماساژ در روز جمعه ترتیب دهید. همزمان با پدیکور ماساژ پا هم اضافه کنید یا طی کوتاه کردن موهایتان یک ماساژ هم برای پوست سر درخواست کنید.

 

یوگا تمرین کنید

تلاش برای ایجاد اتحاد بین ذهن و جسم، یوگا طی تنفس های عمیق و کامل به همراه حرکات بدن انرژی به سزایی را تامین می‌کند. تنفس آمیخته با حرمات یوگا کمک می‌کند تا اکسیژن بیشتری به اعضای حیاتی بدن برسانیم، تنش را سرکوب کنیم، تمرکز را بالا ببریم و استرس را کم کنیم.

راه حل موثر

یک سی دی آموزش یوگا مخصوص مبتدیان تهیه کنید، درکلاسی ثبت نام کنید تا چند حرکت ابتدایی را در برنامه ی روزانه‌ی خود بگنجانید.

 

درست بخورید

غذای صحیح به کاهش استرس کمک می کند. غذاهای پیشنهادی برای کاهش استرس شامل غلات سبوس دار و سبزیجات قرمز،سبز یا نارنجی می شود. با محدودکردن قهوه و نوشیدنی های کافئین دار عصبانیت را از خود دور کنید. از غذاهای سرخ کرده هم پرهیز نمایید.

راه حل موثر

نوشیدنی‌ها و دم نوش های طبیعی را امتحان کنید. یک فنجان چای بابونه گزینه‌ی مناسبی است.

 

به طب سوزنی هم فکر کنید

طب سوزنی به عنوان کاهنده ی استرس هم شناخته شده است. طب سوزنی فشار خون را کاهش می‌دهد، انرژی را بالا می‌برد و بنابراین استرس را کم می‌کند. متخصص طب سوزنی مناطق پرتنش بدن را شناسایی می‌کند و سوزن ها را فقط در آن نقاط می‌زند.

راه حل موثر

اگر به دنبال راه حلی سریع تر می گردید و یا از طب سوزنی خوشتان نمی آید، می‌توانید از روش بدون سوزن، مالش درمانی، استفاده کنید. به وسیله‌ی چهار انگشتان وی نقاط کاهنده‌ی استرس (پشت گردن و یکی  دو اینچ نزدیک ستون فقرات گردن) از دو سمت فشار و مالش دهید.

مقالات مرتبط مقالات مرتبط