مقاله مقاله

5 سوالي که بايد از قناد کيک عروسيتان بپرسيد
5 سوالي که بايد از قناد کيک عروسيتان بپرسيد

5 سوالي که بايد از قناد کيک عروسيتان بپرسيد

گرچه مدتی بعد از رونمایی کیک، کیک ناپدید می‌شود. اما هنوز مهم است که کیکی که انتخاب می‌کنیم زیبا و خوشمزه و مقروم به صرفه باشد. وقتی طراح و قناد مورد نظر خود را پیدا کردید روی پرسیدن این سوالات تمرکز کنید تا تجره‌ای ساده و زیبا از خرید کیک عروسیتان داشته باشید.

1. کیفیت و پیشینه

 به محض اینکه طراح کیکی را پیدا کردید سابقه و تجربه‌ی او را شخم بزنید. مثلا بپرسید برای چند عروسی کار کرده‌اند؟ آیا نمونه‌ای برای ارجاع به مشتری دارند تا نگاهی بیندازید؟ شما همچنین باید نمونه کارهایشان را ببینید و سوالهای واضحی را بپرسید که شما را به کیک موردنظرتان نزدیک کند، مخصوصا اگر جزئیات خاصی را مدنظر دارید یا محدودیتهای رژیمی، آلرژیک و محتوایی را لحاظ کنید. هر طراح حرفه‌ای پاسخ تمام سوالات شما به طور روشن ارائه خواهد کرد.

 

2. قیمت پایه

قبل از اینکه کارتان را با طراح پیش ببرید، باید مطمئن شوید که می توانید هزینه را پرداخت کنید یا خیر. راجع به معیار قیمت گذاری کیک هایشان سوال کنید، حداقل هزینه چیست و آیا پیشنهادی برای صرفه جویی در هزینه و تحویل کار خوب دارند؟

بعضی طراحان یک منو از انواع مختلف خدمات دارند که تمام انتخاب‌ها و هزینه ها را لیست می کند. این مسئله معیار مقایسه‌ی کیفیت کار طراحان نیز است.

3. الحاقات، دستمزد و خط مشی

این سوالات درباره‌ی کیک عروسی بسیار در شکل دادن بودجه اهمیت دارد. اگر با قیمت پایه کیک موافق هستید در نظر بگیرید که چه چیزهای دیگری ممکن است هزینه بر باشند. در نظر بگیرید که آیا پیزهایی مثل چاقو، سینی و مجسمه ی روی کیک را پیشنهاد می‌کنند و آیا این آیتم ها هزینه‌ی اضافی دارند و چه مقدار. شما باید هزینه‌ی چیزهایی مثل تحویل، نصب و دکور میز را هم چک کنید.

 

از رک بودن نترسید. بپرسید آیا چیزهای دیگری هم قرار است وارد رسید خرید شود؟ شرایطشان چیست و اگر کیک خراب بود یا مشکل دیگری را مشاهده کردید چه باید بکنید.

4. زمان بندی را فراموش نکنید

بسیار مهم است که مطمئن شوید طراح کیکتان تاریخ دقیق عروسی را می داند و برای آن روز وقتش را خالی کرده است. همچنین شما باید سوالات برجسته و مهمی را در روند خرید بپرسید مثل اینکه چقدر باید زودتر سفارش دهید؟ چه زمانی باید بیعانه دهید و پرداخت نهایی را ترتیب دهید؟ چقدر زودتر تحویل می دهند؟ مطمئن شوید که نسبت به مسافت و محل مراسمتان با توجه به زمان و برنامه مشکلی ندارید و هر فاکتوری که منجر به تاخیر در تحویل می شوند ( مثل ترافیک) را در نظر بگیرید.

 

5. خود کیک

هنگامی که انتخاب هایتان را به طراحانی که مناسب بودجه ی شما هستند محدود کردید، وقتش رسیده تا مطمئن شوید کیفیت کیک هایشان ارزش هزینه کردن را دارد. برای تست طعم زمانی ترتیب دهید و آپشن هایی که مناسب بودجه تان هست را هم امتحان کنید و هر سوالی که ممکن است راجع به مواد اولیه و خود کیک است را بپرسید. از زیاد حرف زدن نترسید. راحت بودن با طراحتان بهترین راه برای تضمین آن است که کیک شما دقیقا همانی خواهد شد که شما می خواهید.

مقالات مرتبط مقالات مرتبط