مقاله مقاله

میکاپ عروسی- انتخاب رژ مناسب
میکاپ عروسی- انتخاب رژ مناسب

میکاپ عروسی- انتخاب رژ مناسب

در این مقاله به تمامی راه ها و جنبه های مختلف برای انتخاب رژ مناسب عروس (از جمله رنگ، نوع، ماندگاری، تناسب با میکاپ و...) پرداخته‌ایم.

رژ بعد از مدل مو دومین انتخاب مهم برای میکاپ عروسی است. رنگی که انتخاب می کنید می تواند چهره تان در آن روز بزرگ بسازد یا خراب کند. خیلی تیره، خیلی روشن، خیلی صورتی، اینها راه هایی هستند که احمقانه به نظر برسید، اما اگر رژ مناسبی انتخاب کنید بسیار عالی به نظر خواهید رسید. انتخاب رژ لب ایده آل برای عروسی ساده نیست و فاکتورهای زیادی هستند که باید به آنها توجه کنید. اینجا چک لیستی قرار دارد که بهتر است قبل از انتخابتان نگاهی به آن بیندازید.

1. مرکز توجه میکاپ

شما باید انتخاب کنید که قرار است مرکز توجه در میکاپ شما کچا باشد. اولین نکته مورد توجه این است که شما می خواهید کانون توجه روی لب ها باسد یا روی چشم ها، یکی را انتخاب کنید. اگر تصمیم دارید که روی هردو قسمت توجه کنید احتمال زیاده روی بیشتر می شود. اگر سایه ی دودی برای چشم در نظر دارید، پس باید یک رژ کم رنگ و بی روح انتخاب کنید تا سایه ی چشم را به شکلی عالی تکمیل کند. اگر می خواهید چشم هایتان طبیعی به نظر برسد، باید بیشتر رنگ لب ها را تشدید کنید. باید اطمینان حاصل کنید که رنگ ها هم باهم برخوردی نداشته باشند.

 

2. چیزی را انتخاب کنید که ماندگاری بالایی داشته باشد

باید رنگی را انتخاب کنید که پوشش خوب و ماندگاری بالایی دارد. روز عروسی روز شلوغی خواهد بود و هردفعه که رژ محو می شود قطعا زمانی برای زدن رژ لب نخواهید داشت.

3. پایان (نوع رژ)

مات، یخی یا براق؟ گزینه های زیادی وجود دارد و گاهی اوقات تصمیم گیری سخت می شود. بیشتر عروس ها بخاطر ظرافت و وقار نوع براق را می پسندند.

 

4. رد و جای رژ

دیگر نباید نگران باشید که ممکن است کجا رد رژتان باقی می ماند. لب های شما در روز عروسی در تماس با بسیاری از چیزها است، کیک، لیوان ها، گونه ی مهمانان و صد البته گونه ی آقا داماد. ایشان بسیار ممنون می شوند که اگر رژی را انتخاب کنید که فقط روی لب های خودتان باقی بماند.

 

5. از بقیه ی عروس ها الهام بگیرید

اگر از نوع رژ یا رنگ آن مطمئن نیستید، بهتر است از عروس های دیگر الهام بگیرید. شما می توانید ایده ای درست از آلبوم هایی که عکاس شما از عروسی های قبلی اش نشان می دهد بگیرید. همچنین می توانید به مجلات عروس یا عکس های دوستانتان که به تازگی عروسی کرده اند نگاهی بیندازید. می توانید بین رژ کلاسیک یا مد روز یکی را انتخاب کنید. بدین ترتیب می توانید متوجه شوید که با کدام نوع راحت تر هستید.

 

6. یک نمونه امتحان کنید

قبل از انتخاب رژ برای روز عروسی، می توانید یک نمونه را به همراه سایه چشم و یک میکاپ کامل امتحان کنید. چند عکس بگیرید تا ببینید با رژهای مختلف چگونه به نظر می رسید تا سپس مقایسه و انتخاب کنید.

مقالات مرتبط مقالات مرتبط