مقاله مقاله

5 تردید عروس ها در ازدواج و روش مقابله با آن ها
5 تردید عروس ها در ازدواج و روش مقابله با آن ها

5 تردید عروس ها در ازدواج و روش مقابله با آن ها

همه ي آدم ها قبل از هرکار مهمي ترديد دارند، پس ترديد قبل از ازدواج هم عادي و هم مهم است. در نتيجه بايد بررسي شود تا به يک ازدواج خوب ختم شود. با اين مقاله همراه باشيد.

شما عازم یکی از مهم ترین و ماجراجویانه ترین سفرهای عمرتان خواهید شد، ازدواج!. البته که شما هیجان زده هستید اما این برای خیلی از عروس ها چالش برانگیز است. بنابراین طبیعتا به عنوان یک عروس شک و ترس های پنهان خودتان را دارید. به منظور کمک به شما برای مقابله با این ترس ها، ما 5 سوالی که اکثر عروس ها قبل از "بله" گفتن  درگیرشان هستند را با پاسخ های مربوطه نوشته ایم.

1. چه میشود اگر جذابیتم را از دست بدهم؟

آمارها حاکی از آن است که بیشتر ازدواج ها بین سنین 30 تا 70 سالگی (میانگین عمر متوسط) رخ می دهند. این به این معناست که اکثر زوج ها 50 سال از عمرشان را به عنوان زن و شوهر سپری می کنند. این را در نظر بگیرید: چند بار تا حالا فکر خسته شدن از والدینتان یا دوست و فرزندانتان به ذهنتان خطور کرده؟ در بیشتر موارد، آن ها افرادی هستند که سال ها در زندگی شما حضور دارند و خیلی به ندرت افکاری درمورد خستگی در این رابطه ها وجود دارد. ازدواج با کسی که تصمیم به دوست داشتنش گرفته اید هم هیچ فرقی ندارد.

 

2. چه میشود اگر علاقه اش را نسبت به من از دست بدهد؟

مطمئنا این سوال فعلا به ذهنتان خطور نکرده زیرا این بدترین چیز ممکن است که می تواند اتفاق بیفتد. درهرصورت، این نگرانی چیزی نیست که ارزش اهمیت دادن را داشته باشد زیرا هیچ راهی برای پیشگیری یا مقابله با این اتفاق وجود ندارد. حتی زنی عالی که هرکاری را به بهترین وجه انجام می دهد همیشه نمی تواند شوهرش را راضی و خوشحال نگه دارد. این مسئله بسیار وحشت آور است و این شک را قابل درک می کند. مهم ترین چیز هم اکنون این است که او شما را دوست دارد زیرا شما خودتان هستید. از لحظات خود لذت ببرید و در حال زندگی کنید.

3. اگر علاقه ام را نسبت به او از دست بدهم چطور؟

به نظرتان همسرتان ممکن است چه کاری انجام دهد تا شما دیگر دوستش نداشته باشید؟ جواب این سوال ممکن است مشخص و دست شما نباشد اما یک راه برای جلوگیری از این اتفاق وجود دارد که کاملا در اختیار شماست. در مقابل  رابطه هایی که ممکن است احساسی شوند جدی و عقلانی عمل کنید. اگر کنترلتان را از دست بدهید، پسری که در محل کارتان است شاید در ازدواجتان ویرانی به بار آورد. قلبتان را ایمن کنید و نگذارید رابطه ای احساسی جز رابطه ی زناشویی وارد زندگیتان شود. این کار باعث نجات ازدواجتان خواهد شد.

 

4. نباید با خواستگار قبلیم ازدواج می کردم؟

برای ساده کردن این قضیه یک سوال مطرح می کنیم، آیا شما دوست داشتید این اتفاق می افتاد؟ این سوالی رایج است که اکثر عروس ها قبل از وقف زندگیشان برای شخصی دیگر به آن فکر می کنند. اگر شما برای جواب دادن به این سوال به کمک نیاز دارید، کسی را ملاقات کنید که در زمان مشکلات بین شما و خواستگار قبلیتان با شما همراه بود و کمکتان کرده است. او به شما در پیدا کردن پاسخ کمک خواهد کرد.

5. چی میشه اگر اتفاقی در زندگیمان بیفتد که فاصله ای بین ما ایجاد کند؟

چندین مورد طلاق پس از اینکه چیزهای وحشتناکی در یک زندگی زناشویی رخ می دهد وجود دارد. زندگی راه های زیادی برای متعجب کردن شما و ایجاد اتفاقات غیر منتظره دارد. راجع به چیزهایی که هنوز اتفاق نیفتاده نگران نباشید، ممکن است روزی شغلتان را بدون اخطار ازدست داده باشید اما این جلوی تلاش شما را نگرفته باشد. یک اتحاد و همدلی قوی بین خود و همسرتان بسازید تا بر موانع غیرمنتظره غلبه کنید.

مقالات مرتبط مقالات مرتبط