مقاله مقاله

چگونه وقتی سرتان شلوغ است ورزش کنید؟
چگونه وقتی سرتان شلوغ است ورزش کنید؟

چگونه وقتی سرتان شلوغ است ورزش کنید؟

سرتان شلوغ است و نمي توانيد ورزش کنيد؟ از بي‌تحرکي خسته شده‌ايد؟ اين مقاله به شما کمک مي‌کند تا دوباره به ورزش کردن روي آوريد و ورزش را جزئي از برنامه‌ي جدانشدني زندگيتان قرار دهيد.

ورزش کردن زمانی که سرتان شلوغ است می‌تواند حقیقتا سخت باشد یا کلا ورزشی در کار نباشد. حتی اگر برنامه‌ی زمانیتان به شدت شلوغ است، این به این معنا نیست که برنامه‌ی روتین تناسب اندام شما از سر راه کنار برود. مربی سلبریتی‌های امریکا، Mark jenkins، نه تنها خودش به شدت مشغول است بلکه مشتریانش هم افراد پرمشغله‌ای هستند. او با اکثر بازیگران هالیوودی کار کرده و لیست مشتریانش مملو از افرادی است که برای موثر و مفید بودن نیاز به ورزش دارند.

اینجا 6 نکته از جنکینز قرار دارد که می‌گوید چگونه وقت برای ورزش کردن پیدا کنید، سپس برای بهره بردن از هر دقیقه‌ی آن چه کارهایی انجام دهید.

1. اول، ورزش را جزء برنامه‌های خودتان قرار دهید

این یعنی اینکه زمان ورزش مثل ملاقات‌های کاری و کلاس ها باشد و آن را جزء برنامه‌های بلند مدتتان هم قرار دهید. شما باید تناسب اندام را جزء برنامه‌های کاری خودتان بسازید. شما باید آن را جزء برنامه‌ی معنوی و برنامه‌ی زندگی خودتان یادداشت کنید. سلامتی شما همه‌ی آنها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. به یاد داشته باشید که یک برنامه‌ی منظم ورزشی به شما کمک می‌کند تا استرس را مدیریت کنید و ذهنتان را تیز و آماده کند که همه‌ی اینها در شغل، خانه و هرجا کمک خواهد کرد.

2. قبل از اینکه به باشگاه بروید، برای ورزشتان برنامه‌ریزی کنید

شما نباید در باشگاه بایستید و به اطراف نگاه کنید تا ببینید حرکت بعدی چیست، زیرا  زمانی برای تلف کردن ندارید. پس با ذهنی شفاف از کارهایی که قرار است انجام دهید وارد باشگاه شوید. یک برنامه ی ورزشی شخصی پرینت بگیرید، یک اپلیکیشن تناسب اندام داشته باشید یا در کلاس ثبت نام کنید و اجازه دهید مربی برای شما برنامه‌ریزی کند. حذف کردن حدسیات از کارهایی است که باید انجام دهید تا زمان و انرژی بیشتری برای انجام ورزش دارید.

 

3. بین ورزش‌های مقاومتی، هوازی کار کنید

یک راه عالی برای برای ترکیب قدرت و ورزش هوازی بالا نگه داشتن تپش قلب بین هر ست ورزش است. با بالابردن سطح عملکرد قلب شما می‌توانید ورزش و فعالیتتان را موثرتر کنید. بین استفاده از هر دستگاه هوازی فاصله بگذارید، چند دقیقه طناب بزنید و هرکاری که تپش قلب را بین تمرین‌های مقاومتی زیاد می‌کند انجام دهید.

4. بخاطر محدودیت زمان و سازماندهی، میتوانید در یک کلاس ثبت نام کنید

کلاس‌ها هم می‌توانند جایی در پرمشغلگی شما داشته باشد. این کلاس‌ها به شما نظم و محدودیت زمانی می‌دهند به صورتی که می‌دانید چه زمانی تمام می‌شود و زمانتان را در باشگاه تلف نمی‌کنید. چه یک مبتدی باشید، چه بخواهید به یک کلاس کیک بوکسینگ ملحق شوید، تمرین‌های گروهی موثرتر و جالب‌تر هستند. فقط بروید و آماده‌ی ورزش باشید.

 

5. وقتی در سفر هستید یا نمی‌توانید به باشگاه بروید، وسایل ورزشی به همراه داشته باشید

اگر نمی‌توانید در یک کلاس یا باشگاه حاضر شوید، نگران نباشید! کمی زمان برای تمرین‌های کاهش وزن در نظر بگیرید یا برای خرید چند وسیله‌ی ورزشی قابل حمل سرمایه گذاری کنید. Jenkins از اوایل خدمت سربازی‌اش طرفدار طناب‌زنی است، او هم اکنون با طناب هوشمندش ورزش می‌کند که تعداد پرش‌ها را با یک LED نمایش می‌دهد. طناب‌زنی راهی عالی و سریع برای هماهنگی و افزایش ضربان قلب است. او این ورزش را به این دلیل دوست دارد که یک هوازی هوشمندانه است، تمرکزتان را که از دست بدهید زمین می‌خورید. او همچنین طرفدار طناب‌های کشی مخصوص ورزش‌های مقاومتی تی آر ایکس هم هست که بسیار سبکند و بسته‌بندی آنها در چمدان بسیار راحت است.

 

6. مهم‌تر از همه تناسب اندام و بدنسازی را یک سرمایه‌گذاری بدانید

جهت برنامه‌ریزی ورزش در اوقات پرمشغله آن را در اولویت قرار دهید. هیچ وقت آنقدر سرتان شلوغ نیست که نتوانید از سلامتی خودتان مراقبت کنید. هیچ وقت آنقدر سرتان شلوغ نیست که نتوانید برای خودتان سرمایه‌گذاری کنید. شما باید زمان بسازید. مطمئنا همیشه گفتن از عمل کردن راحت‌تر است اما باید با این مسئله مواجه شد تا به اندامی که میخواهید برسید.

مقالات مرتبط مقالات مرتبط