مقاله مقاله

5 عادت صبحگاهی که تمام روزتان را شکل می‌دهند
5 عادت صبحگاهی که تمام روزتان را شکل می‌دهند

5 عادت صبحگاهی که تمام روزتان را شکل می‌دهند

اگر همیشه با کسل بودن سر صبح و عنق بودن مشکل دارید در این مقاله به 5 راه اصلی پرداختیم که به طور شگرفتی به یک شروع مثبت کمک می‌کند.

کاری که در صبح انجام می دهید بسیار می‌تواند تمام روزتان را تحت تاثیر قرار دهد. وقتی ما بعد از 15 بار خمیازه کشیدن و غفلت از برنامه‌ریزی روزانه از خواب بیدار می‌شویم، جهان را به تنبلی و هرج و مرج دعوت می‌کنیم و به احتمال زیاد هرج و مرج و بی‌نظمی هم تنها چیزیست که به سمتتان برمی‌گردد. پست‌های بسیار زیادی راجع به عادات افراد موفق نوشته شده، اما واقعا تاثیر مطلوب یک شروع خوب بر آینده‌تان و حتی سطح عملکردی و منطقی شما دلیل واضحی  در پی دارد. مثل این است که شما اردک‌هایتان را به صف کرده‌اید، زمانبندی و برنامه دارید و تمام چیزهای ضروری برای نظم را جمع‌آوری کرده‌اید. چیزی روانشناسانه و قدرتمند راجع به شروع روزتان است که می‌گوید: من یک انسان لایق هستم، آیا باید امروز را در سرگردانی بگذرانم؟

از ترفندهای کاربردی گرفته  تا ترفندهای روانشناسی که می‌توانید به کار بگیرید، اینجا ترفندهایی برای سریع پریدن از رخت خواب و پر انرزی بودن تا آخر شب را در اختیارتان می‌گذاریم.

رخت خواب را جمع کنید

بله راحت به نظر می‌رسد و احتمالا چیزی است که مادرتان به شما یادآوری می‌کند، اما دلیلی وجود دارد که مرتب کردن رخت خواب شما را به موفقیت نزدیک می‌کند. این کار ساده و نظم‌دهنده است. ترک اتاقتان در حالتی قابل قبول به مغز بسیار تاثیرپذیر و نیمه خواب شما کمک میکند تا در آرامش دستور بدهد. آرامش بیشتر برابر است با استرس کمتر، و استرس کمتر برابر است با حوصله، عملکرد و یک روز بهتر.

 

هیدارته بودن

سلول‌های شما برای ساعت‌ها بدون آب بوده‌اند، پس خوردن آب قبل از هرچیز دیگر (حتی قهوه) کلید اصلی برای آماده کردن دستگاه گوارش به عملکرد بهتر در طول روز است. اگر اینکار را بدون اجبار و خود به خود انجام دهید، باور کنید راه آسان و موثری برای هیدراته کردن بدن است. به علاوه، اگر شما در صبح آب را جرعه جرعه بنوشید، احتمالا می‌توانید 2 لیوان از 8 لیوان آبی که توصیه شده است را هرروز بنوشید. پس هیدراته بودن را در اولویت قرار دهید.

 

برنامه‌ریزی روزانه

لیستی از سه کار بزرگی که باید در کوتاه مدت انجام دهید (مثلا قبل ظهر یا قبل از اتمام روز) به شما کمک می‌کند تا در طول روز با آرامش بیشتری به کارهایتان رسیدگی کنید. نوشتن آنها روی برگه یا گوشی از فشار یادآوری کار و استرس کم می‌کند و به عنوان یک یادآور مفید برای اهدافتان به شما خدمت می‌کند. حتی اگر چیزی مثل این باشد "جمع کردن لباس‌های خشک شده، پیدا کردن کارت تولد و درست کردن شیرینی" حتی چند کار کوچک برای هدفمند کردن شما و مدیریت زمان کافیست. همانطور که می‌گویند: کسانی که در برنامه‌ریزی شکست می‌خورند، برای شکست برنامه‌ریزی می‌کنند. پس کارهای بزرگ را در اولویت قرار دهید تا بدون مشکل به آنها رسیدگی کنید.

 

موزیکی که دوست دارید را پخش کنید

صرف نظر از برنامه‌ی صبحگاهی شما، یک موسیقی انگیزشی و انرژی‌زا ذهنتان را به سمت و سویی مثبت برای ادامه‌ی روز تحریک می‌کند. هرچیزی که شما را خوشحال می‌کند را انتخاب کنید تا قبل از ترک خانه شما را برای انجام کارهای ضروریتان شارژ و پرانرژی کند. امتیاز: موزیک عالی حتی استرس یک سفر طولانی را هم کم می‌کند.

 

ورزش کنید

می‌خواهید در عصر احساس بهتری داشته باشید؟ صبحگاه زمانی برای تحرک بدن کنار بگذارید. هرچه باشد-کشش آرام، پیاده روی، دراز نشست- شروع روز با ورزش متابولیسم بدن را تقویت کرده و انرژی را برای ادامه‌ی روز بیشتر می‌کند. به علاوه، اگر شما کار مثبتی برای بدنتان در اول روز انجام دهید، احتمالش بیشتر است که انتخاب های سالم‌تری برای غذایتان داشته باشید. شما یک ورزش صبحگاهی انجام دهید تا فوایدش را در ساعات آینده ببیند. بهانه آورن اول صبح بسیار سخت‌تر است و به شما انرژی منفی میدهد.

مقالات مرتبط مقالات مرتبط