مقاله مقاله

20 وظیفه‌ی ساده ی عروسی برای خانواده و دوستان
20 وظیفه‌ی ساده ی عروسی برای خانواده و دوستان

20 وظیفه‌ی ساده ی عروسی برای خانواده و دوستان

کمک و همیاری یکی از اصول موفقیت انسان است. اگر این مسئله به برگزاری عروسی مربوط شود که بسیار عالی‌تر می‌شود، هم در کنار عزیزانتان خوش می‌گذرانید و هم کارها را سریع‌تر پیش می‌برید.

اگر برای مدتی درگیر برنامه‌ریزی عروسی بوده‌اید، مطمئنم تا این لحظه خیلی از دوستان و خانواده‌ی شما حرف‌هایی مثل "اگر چیزی هست که میتوانم کمکت کنم فقط به من بگو"  شما را همراهی کرده‌اند و هرگاه درباره‌ی تصمیمات و لیست کارها گیج می‌شوید، جواب معمولا این است: "اوه آره بزار کمکت کنم" و این آخر محبت است، تا زمانی که ترس و استرس سروکله‌اش پیدا می‌شود. اما واقعیت این است که بسیاری از وظایف مربوط به خانواده و دوستان وجود دارد که می‌توانند انجام دهند، فقط لازم است تا به آنان بگویید که چه کاری از دستشان برمی‌آید. پس امروز ما یک لیست دم دستی از 20 وظیفه‌ی عروسی در اختیارتان قرار می‌دهیم که زمانی که کسی به شما پیشنهاد کمک می‌کند این لیست را به او بدهید. اکثر اینها بسیار ساده هستند و هرکسی توانایی انجامش را دارد از خاله‌ی عزیزتان گرفته تا همسایه‌ی بقلی و خواهر کوچکتان. به راحتی بگذارید بدانند چه چیزهایی را انتظار دارید که انجام دهند.

 1. ماشین عروسی

آیا یکی از دوستانتان ماشینی مورد علاقه تان را دارد؟ از او بپرسید که آیا ممکن است شما را تا محل مراسم برساند؟ این راهی عالی برای پس انداز کردن بودجه و داشتن شخصی ویژه به عنوان راننده است. به این وسیله شما هنگام رسیدن به مراسم آرام‌تر خواهید بود و هیجان مراسم بیشتر می‌شود.

 1. استقبال در فرودگاه

اگر تعدادی مهمانان خارج کشور دارید، از یک دوست یا عضو خانواده‌تان بخواهید تا آن‌ها را از فردوگاه بردارند و به محل سکونت یا محل برگزاری مراسم بیاورند. کاری ساده اما مفید که کمک می‌کند تا هرکس را جایی که باشد برسانید و تعداد تماس‌های استرس‌زایی که با شما برقرار می‌شود را کاهش دهید.

 1. جمع آوری گل ها، لباس، لباس های خشک شویی شده و ...

نه اینکه هیجان انگیز‌ترین کار باشد، نه. اما داشتن یک فرد مورد اعتماد برای انجام این کار زمانی که شما میلیون‌ها کار دیگر برای انجام دارید بسیار ارزشمند است. فقط به گل آرای مراسم یا قناد اطلاع دهید که چه کسی چه وقت برای تحویل گل و کیک و شیرینی به آن ها مراجعه می‌کند.

 1. آرایش و مو

اگر یکی از دوستان، خواهر، مادر یا خاله تان در آرایشگری مهارت دارد، چرا از آن‌ها نمی‌خواهید تا برای ترتیب دادن به سر و وضع عروسیتان به شما کمک کنند؟ یا شما می‌توانید یک آرایشگر حرفه‌ای برای خودتان رزرو کنید و از دوستانتان بخواهید تا آرایش و درست کردن موی ساقدوش‌ها را بر عهده بگیرند.

 1. اجرا در مراسم

اگر شما به اندازه‌ی کافی خوش شانس هستید که یک دوست یا فامیل آشنا به موسیقی دارید که مایل به اجرا در مراسم عروسیتان هستند، پس خواندن و اجرای آن‌ها در مراسم می‌تواند ایده‌آل باشد. این جدا یک احساس شادی بخش مضاعف به روز بزرگتان می‌افزاید.

 1. نگهداری از کودکان

بسیاری از مهمانان شما کودکان خردسال دارند، از یکی از دوستانتان که با کودکان مهربان است بخواهید تا طی مراسم حواسش به آن‌ها باشد.

 1. قهر با تکنولوژی

اگر نمی‌خواهید در روز عروسیتان با موجی از آیفون مواجه شوید، شاید یک عضو سرسخت و جدی از خانواده یا دوستانتان بتواند مدیریت را در دست گرفته و کار ممنوع کردن استفاده از گوشی را بر عهده بگیرد.

 1. رسیدگی به پرداخت های روز

خیلی از تهیه کنندگان عروسی باید در همان روز تسویه حساب شوند. چک‌ها و اسکناس‌ها را روی پاکت‌های برچسب دار بگذارید و از یک دوست مورد اعتماد بخواهید تا آن‌ها را پرداخت کند.

 1. ریختن نقل

یک وظیفه‌ی بامزه برای یک یا دو نفر، مطمئن شوید که دو مهمان منتخب با تعدادی نقل در دست منتظر شما هستند تا آن‌ها را به محض ورود شما رو سرتان بریزند تا یک عکس زیبا از این لحظه به یادگار داشته باشید.

 1. جابه جایی گل ها و دکوراسیون از مراسم

اگر می خواهید از دکور مراسمتان و گل ها برای یک مهمانی دیگر استفاده کنید، شما به چند دوست قوی و مشتاق نیاز دارید تا در جابه جایی وسایل به شما کمک کند.

 1. پختن کیک عروسی

اگر یکی از دوستان یا اقوامتان عاشق پختن کیک است و طبیعتا در آن مهارت دارد، چرا وظیفه‌ی پختن کیک عروسی را به آن‌ها محول نمی‌کنید؟ فقط اگر طبق رویاهایتان پیش نرفت،خیلی ناامید نشوید. کیک بدون روکش خامه یا بعضی چیزهای خوش مزه‌ی عروسی مثل بیسکوییت و براونی (کیک خیس) می‌توانند خوش مزه و راحت باشند.

 

 1. دی جی شخصی خودتان

خیلی از زوج‌ها ترجیح می‌دهند به جای دی‌جی، خودشان یک لیست پخش بسازند. اگر شما در اینکار مهارت ندارید، از دوستانتان بخواهید تا در جمع آوری موزیک و ساخت لیست پخش به شما کمک کنند.

 1. درست کردن ریسه های طولانی

ریسه هنوز هم بسیار محبوب است و همینطور اگر یک ریسه‌ی ویژه برای خودتان درست کنید جالب‌تر هم خواهد بود. چند تن از دوستانتان را دور هم جمع کنید تا این کار را بهتر و با خوش گذرانی بیشتر انجام دهید.

 

 1. جمع آوری دکور

آیا جام‌های شیشه‌ای پر از گل می‌خواهید؟ آیا چیز ویژه‌ای را برای قرار دادن روی میزتان میخواهید؟ از دوستانتان بخواهید تا هرچیز مناسب و دکوری را بیاورند و شما سریعا چند تا از آن ها را برای زیبا کردن دکوراسیون میزتان خواهید داشت.

 1. درست کردن مجسمه ی روی کیک

اگر دوستانتان اهل کاردستی هستند چرا از آن‌ها نمی‌خواهید تا مجسمه‌ی خودتان را برای روی کیک بسازند؟

 1. جمع آوری چراغ های فانتزی و نورپردازی

برای دستیابی به بهترین نور پردازی فانتزی شما تعداد زیادی از آن‌ها را نیاز خواهید داشت. مردم معمولا چند مدل از این‌ها را در انباری خانه‌شان دارند، پس از اینکه آن‌ها را قرض بگیرید خجالت نکشید. این بسیار اقتصادی‌تر از خریدن آن است.

 

 1. تغییرات در لباس

گاهی لباس‌ها چند تغییر کوچک را نیاز دارند، اما همین تغییرات کوچک هم می‌توانند به راحتی هزینه‌بر باشند. اگر کسی را می‌شناسید که با چرخ خیاطی یا نخ و سوزن آشناست، چرا از او نمی‌خواهید تا این کار را برای شما انجام دهد؟.

 1. آماده کردن کارت دعوت

دوستان (مخصوصا آن‌هایی که با طراحی گرافیک آشنایی دارند) می توانند در طراحی کارت دعوتتان به شما کمک کنند تا اسامی را بنویسید یا اجزای کارت را به یکدیگر بچسبانید.

 

 1. دفتر پولاروید مهمانان

اگر یکی از دوستانتان در عکاسی با دوربین پولاروید مهارت دارد، از او بخواهید تا از هرکدام از مهمانان یک عکس پولاروید بیندازد. این وظیفه را به دوستتان بدهید تا دوربین را تا روز بعد سالم نگه دارید تا عکس‌ها را ظاهر کرده و تا ابد برای خودتان در یک آلبوم یادگاری نگه دارید.

 1. حمایت اخلاقی و معنوی

شاید مهم‌ترین قسمت کار این است، وقتی به روز مراسم می‌رسید شما به یک کمک-دست همراه نیاز دارید تا کارهای مزخرف را بی‌استرس‌تر انجام دهید (همه کار، از برگرداندن کیک وازگون شده گرفته تا شارژ کردن نوشیدنی‌ها و غذاهای تمام شده). و چه کسی بهتر از دوست و خانواده شما می‌تواند شما را در انجام این کارها کمک کند و به شما آرامش دهد؟

راه‌های بیشتر برای مشارکت دادن هر فرد

پیشنهاد دیگری برای وظایف محوله به دیگران در روز عروسی دارید؟ ما مایلیم تا آن‌ها را از زبان شما بشنویم، کافیست نظرتان را کامنت کنید.

 

و در آخر، اگر شما هرکدام از این وظایف را به کسی واگذار کردید، بهتر است تا لیستی از نام افراد و کارهایی که انجام می‌دهند تهیه کنید تا شما در روز عروسی دچار سردرگمی نشوید. از پذیرفتن پیشنهادهای کمک اصلا نترسید. مردم واقعا دوست دارند تا در این کارها شرکت کنند و از این بابت اصلا ناراحت نخواهند شد. برنامه‌ریزی عروسی خوش بگذرد!

مقالات مرتبط مقالات مرتبط