مقاله مقاله

10 اشتباهی که نباید هنگام برگزاري عروسی در فضای باز مرتکب شوید
10 اشتباهی که نباید هنگام برگزاري عروسی در فضای باز مرتکب شوید

10 اشتباهی که نباید هنگام برگزاري عروسی در فضای باز مرتکب شوید

اگر قصد دارید یک عروسی رویایی در یک باغ زیبا یا لب ساحل ترتیب دهید، حتما این مقاله را مطالعه نمایید.

ما چند نمونه از اشتباهات بزرگ و ساده‌ای که زوج‌ها طی برگزاری عروسی در فضای باز مرتکب می‌شوند را جمع‌آوری کرده‌ایم. این پروسه آنقدر پر از جزئیات است که توجه به چیزهای کوچک و تفکرات خلاقانه را می‌طلبد. این توصیه‌ها به شما کمک می‌کند تا از افتادن در دام‌های سر راهتان جلوگیری کرده و برگزاری عروسی خود در باغ یا لب ساحل را به سهولت ترتیب دهید.

1. برنامه‌ریزی کردن قبل از تعیین بودجه

عروس‌ها می‌توانند با فکر کردن به برنامه‌ریزی روز عروسیشان دستپاچه شده و شروع به انجام کارهای خارج از کنترل کنند. خرید لباس عروس، انتخاب محل مراسم و خیلی چیزهای دیگر عروسی قبل از تعیین بودجه می‌تواند به شدت مشکل زا باشد. یکی از آن‌ها هم انتخاب جایی برای مراسم است که اصلا مناسب بودجه‌ی شما نیست. انتخاب چیزهایی که در بودجه‌ی شما نمی‌گنجد می‌تواند شما را وادار کند تا هزینه‌ی بقیه‌ی قسمت‌های عروسی را به نصف کاهش داده و خیلی چیزهای دیگر را به خطر بیندازید. قبل از اینکه برای انتخاب یک محل برگزاری یا لباس عروس هیجان زده شوید، اول پول‌هایتان را بشمارید تا از لحظات غم انگیز جلوگیری کنید.

2. ترتیب ندادن یک برنامه ی پشتیبان

برگزاری یک مراسم در فضای باز بی‌نهایت دوست داشتنی است اما اگر یک برنامه‌ی جایگزین نداشته باشید، این ایده‌ی دوست داشتنی می‌تواند سریعا به یک فاجعه تبدیل شود. عروسی‌های در فضای باز فوق العاده جذاب هستند اما می‌توانند به محض سررسیدن باران به یک چیز ویران کننده تبدیل شوند. خیلی عروس‌ها هواشناسی را بررسی می‌کنند و برای برگزاری عروسی خود فقط به آن تکیه می‌کنند. این برنامه‌ریزی فاقد احتیاط است و به راحتی منجر به فاجعه‌های روز عروسی می‌شود.بهتر است برای باران آماده باشید تا اینکه آماده نباشید و ناگهان سر و کله‌اش پیدا شود و همه چیز را نابود کند.بزرگترین چیزی که در برنامه‌ریزی عروسی‌ها در نظر می‌گیرند مقدار پولی است که ذخیره می‌کنند بدون اینکه کمی از آن را برای چادر و یک برنامه‌ی پشتیبان سرمایه‌گذاری کنند. این اصلا عاقلانه نیست زیرا اگر عروسی خراب شود چیزهای بیشتری را از دست می‌دهید و دیگر راهی برای نجات آن نیست. به خاطر داشته باشید تامین کردن یک برنامه‌ی جایگزین با یک حساب جداگانه عاقلانه است زیرا حتی اگر این برنامه به کار نیاید و استفاده نشود معمولا هزینه‌اش قابل برگشت است.

 

3. دست کم گرفتن هزینه‌های عروسی در فضای باز

ظاهرا برگزاری یک عروسی در فضای باز خیلی از عروس‌ها را با این فکر که هزینه‌ی زیادی نمی‌برد فریب می‌دهد. این دور از حقیقت است و به محض برنامه‌ریزی خیلی از عروس‌ها به آن پی می‌برند. مردم این عروسی‌های شاد در فضای باز را می‌بینند و فکر می‌کنند که آسان است و می‌توانند یکی مثل آن را برگزار کنند. چند چادر، صندلی و چراغ‌های تزئینی اجاره کنید و مهمانی آغاز می‌شود، اما به این سادگی‌ها نیست. خیلی چیزهاست که باید قبل عروسی انجام شوند. خیلی جزئیات دیگر وجود دارند که حین برنامه‌ریزی عروسی باید مورد توجه قرار بگیرند که شامل نورپردازی، تجهیزات سرویس بهداشتی، سیستم گرمایی و ژنراتورها می‌شود.

 

4. برگزاری یک جشن طولانی

شاید این روز خاص شما باشد اما حتما نباید تمام شب طول بکشد. هیجان برنامه‌ریزی عروسی خیلی ازعروس‌ها را به این فکر وا می‌دارد که می‌توانند چندین برنامه و فعالیت را طی مراسم بگنجانند. مراسم عروسی طولانی، میزشام چند منو، رقصیدن و عکاسی می‌توانند زمان بر باشند. برنامه‌ریزهای متخصص بر این باورند که عروسی باید فقط 4 تا 5 ساعت باشد تا مهمان‌ها لذت ببرند و این شب را هیچ وقت فراموش نکنند. مطمئن شوید که آغاز مراسم راحت و پایان آن طبیعی است. طی برگزاری مراسم عقد برای مهمانان صندلی‌هایی تهیه کنید تا تمام مدت نایستند. این‌ها چیزهای کوچکی هستند که رعایت آن‌ها راحتی و آسایش را برای مهمانان به ارمغان می‌آورد.

5. از دست دادن کنترل جمعیت

مراسم شما باید عادی، خودمانی، راحت و در عین حال مجلل باشد اما پرجمعیت نباشد. مهمانان باید از عروسی لذت ببرند و اگر فضای کافی برای آن‌ها وجود نداشته باشد، خوشگذرانی هم کمتر خواهد بود. کیفیت مراسم را با قراردادن میز کافی برای شام و فضای کافی برای رقص بالا ببرید. از سایر تجهیزاتی که محل برگزاری به شما پیشنهاد می‌دهد استفاده کنید و آن را تا 10 درصد کاهش دهید. یعنی هرکس فضای مورد نیازش را برای خوش گذرانی خواهد داشت.

 

6. زمان بندی نادرست

برنامه‌های طی عروسی را زمان‌بندی کنید تا عکس هایی عالی برای داشتن خاطراتی عالی فراهم آورید. غروب آفتاب در عکاسی بسیار مهم است. با عکاستان درباره‌ی بهترین زمان برای شروع مراسم صحبت کنید تا سروقت به گرفتن عکس‌های خود برسید. غروب آفتاب بهترین زمان روز است که خالق بهترین عکس‌های عروسی است. طبیعت یک نقش اساسی در عروسی را بازی می‌کند پس زمان بندی باید به گونه‌ای باشد تا به هرچه زیبا شدن عکس‌ها کمک کند.

 

7. دادن اطلاعات خیلی کم

برگزاری عروسی در فضای باز به یک برنامه‌ریزی اساسی نیاز دارد و لازم است تا اطلاعات کافی به مهمانان عروسی داد. فرض نکنید که مردم با دادن یک زمان و آدرس به راحتی همه چیز را خواهند دانست. پس به وسیله‌ی دادن اطلاعات راجع به کارهایی که باید انجام دهند یا مسیری که باید طی کنند از آشفتگی جلوگیری کنید. بعضی عروس‌ها خط سیری از اطلاعات را می‌سازند تا دنبال کردن اتفاقات و مسیرهای عروسی برای مهمانان راحت‌تر شود. مطمئن شوید تا رانندگان هم از آدرس محل مراسم به خوبی آگاهند.

8. ابراز وجود بیش از حد

خیلی خوب است که اطلاعات و جزئیات مورد نیاز را در اختیار می‌گذارید اما افراط نکنید. واقعا اصلا نیازی نیست تا برنامه‌ی کل روز عروسی را برای ساقدوش‌ها شرح دهید. کمی از آن را برای هیجان و بالا بردن حس رمانتیک مراسم باقی بگذارید.

 

 

9. فیلم برداری ممنوع

برخی زوج‌ها فکر می‌کنند که عکس کافیست و از فیلم برداری کردن عروسی خودداری می کنند. این بعدا موجب پشیمانی میشود زیرا آنها در سال‌های آینده آرزو خواهند کرد که ای کاش می‌شد آن لحظات را دوباره زنده کرد.

10. بزرگ نشان دادن چیزهای کوچک

آیا خواهرتان برنامه‌ی روز عروسی که مدت‌ها زمان برد را فراموس کرده؟ چی اتفاقی می‌افتد اگر ساقدوشتان بی‌نهایت عصبی شده و نمی‌تواند سخنرانیش را آماده کند؟ هیچ کدام از این‌ها را بزرگ نکنید زیرا مهم‌ترین چیز، عروسی فوق العاده ایست که مدت‌ها برایش برنامه‌ریزی کرده‌اید و باید خوش بگذرانید.

مقالات مرتبط مقالات مرتبط