مقاله مقاله

لیست آخرین وظایف داماد
لیست آخرین وظایف داماد

لیست آخرین وظایف داماد

شما می‌توانید این مقاله را به عنوان لیستی از وظایف برای دامادهای از همه‌جا بی‌خبر درنظر بگیرید یا ایده‌هایی برای کارهایی که می‌توانید به داماد محول کنید را بدست آورید. لینک این مقاله را به داماد بفرستید و عقب بنشید تا داماد بقیه‌ی وظایف را انجام دهد.

اینکه برنامه‌ریزی روز عروسی کاری است که برای دو نفر طراحی شده، حقیقتی است که عموما به خوبی درک نمی‌شود. عروس ها نباید تمام کارها را به دوش بکشند. برای بعضی عروس ها مشکل است تا همه ی جوانب کار را به اشتراک بگذارند زیرا نیمه‌ی دیگر کمتر به تصمیم‌ها و جزئیات علاقه‌مند است اما عروسی برای دو نفر است و بسیار مهم است که هردوی شما از ابتدا تا انتها درگیر وظایف شوید، پس امروز با مطالعه‌ی لیستی از وظایف داماد پی ببرید که شریک بودن یعنی همراهی و کمک کردن.

1. پیدا کردن آدرس کارت های دعوت

در دنیای پر از ایمیل و فیسبوک، به ندرت آدرس پستی دوستانتان را دارید. پس از داماد بخواهید تا همه‌ی آن‌ها را جمع‌آوری کند.

2. رزرو کردن ماه عسل

وظیفه‌ی سنتی و رسمی داماد.

3. پیشنهاد محل سکونت برای مهمانان خارج شهری

به جای اینکه فقط آدرس محل مراسم را به مهمانانتان بگویید، بهتر است تا به آنان چند مکان و هتل نزدیک محل برگزاری را پیشنهاد دهید تا خودشان هرکدام را با هر قیمت دلخواه انتخاب کنند. شاید مسئول محل برگزاری مراسم هم بتواند چند پیشنهاد به شما بدهد.

4. انتخاب و رزرو موزیک عروسی

این یکی باید جزء اولویت‌ها باشد، زیرا ممکن است پیدا کردن ارکستر یا دی جی رویاهایتان در زمان مورد نظر، بسیار سخت باشد.

5. ردیف کردن ماشین عروسی

یکی دیگر از وظایف رسمی داماد

 

6. تهیه‌ی کت و شلوار ساقدوش‌ها

این می‌توانست به اندازه‌ی چک کردن اینکه ساقدوش‌ها خودشان لباس مناسبی دارند راحت باشد، اما هنوز هم باید مطمئن شد. اگر کت و شلوارها را باید بخرید، زمانی را برای پرو لباس‌ها در نظر بگیرید که همه ساقدوش‌ها بتوانند حاضر شوند.

7. سازمان‌دهی اسکناس‌های پرداختی روز عروسی

باید با خیلی از متصدی‌ها به طور کاملیا نصفه در روز عروسی تصویه حساب شود. خیلی از آن‌ها چک قبول نمی‌کنند، پس هر پرداخت را از قبل سازماندهی کرده و داخل پاکت جداگانه قرار دهید. همچنین از به همراه داشتن اسکناس اضافه غافل نشوید.

8. اقلام تحویلی را جمع آوری کنید

بعد از اینکه همه‌ی وسایل عروسی جمع‌آوری شدند، از داماد بخواهید تا زمانی را برای جمع‌آوری وسایل عروسی ترتیب دهد یا اگر باید پستی تحویل گرفته شوند کسی را برای تحویل گرفتن آن‌ها در نظر داشته باشد.

9. خریداری هدایای ساقدوش‌ها

به عنوان قدردانی از کمک‌ها و دوستی آنها، باید هدایایی را برایشان در نظر گرفت. از جمله انتخاب‌های رسمی و مورداعتماد می‌تواند دکمه سردست یا کلاه باشد.

10. سخنرانی

وظیفه‌ای که اکثر دامادها در اجرایش دچار استرس می‌شوند. پس زمان بگذارید و از قبل سخنرانی شیک و مختصری را ترتیب دهید.

11. یک نگهبان برای خانه قرار دهید

متاسفانه زمان عروسی، همه سرشان شلوغ است و مشغول خوش گذرانی هستند و بهترین زمان برای دزدهاست. برای جلوگیری از هرنوع مشکل و فاجعه، از یک همسایه یا هرشخص مورد اعتماد بخواهید تا از خانه شما نگهداری کند.

و در آخر بگویم که طی یک یا دو هفته‌ی نزدیک عروسی، خیلی کارهای کوچک و خسته کننده سر و کله شان پیدا می‌شود. همه‌ی این کارها را به تنهایی برعهده نگیرید، به جای آن استراحت کنید و به کارهای خودتان ترتیب دهید (لباس، مو و میکاپ) و بقیه‌ی وظایف را به داماد، خانواده و یا ساقدوش‌ها محول کنید.

مقالات مرتبط مقالات مرتبط