مقاله مقاله

غذاهایی که نباید در عروسیتان سرو کنید
غذاهایی که نباید در عروسیتان سرو کنید

غذاهایی که نباید در عروسیتان سرو کنید

بودجه‌ی شام عروسیتان حتما مقدار قابل توجهی از هزینه‌های عروسی را در بر دارد. حال آنکه در اکثر سایت‌ها توصیه‌هایی راجع به انتخاب غذا می‌دهند، این مقاله کمی متفاوت است. این مقاله لیستی از توصیه‌ها راجع به غذاهاییست که نباید در مراسمتان سرو کنید.

 

1. همه‌اش که نباید گوشت باشد

ممکن است با خودتان بگویید که یک روز است، چه اشکالی دارد فقط گوشت سرو کنیم، آنگاه وسوسه شوید و انواع مختلفی از گوشت کبابی را سرو کنید. طرفداران شکلات شاید فکر کنند که صرفا سرو شکلات کافیست، یا اگر عروس داماد پنیر دوست دارند سرو غذایی پر از پنیر کافیست. اما سرو هیچ کدام از این "تک منو"ها اصلا ایده‌ی خوبی نیستند. قرار است مهمانان زیادی داشته باشید و این یعنی باید با خیلی از ذائقه‌های مختلف که باید هرکدام را راضی نگه داشت روبرومی‌شوید. قانون اصلی برای اینکه بدانید چه غذاهایی را نباید سرو کنید این است که ذائقه‌های هرتعداد ممکن از مهمانان را در نظر بگیرید و غذای مراسمتان را منطبق و سازگار با آن‌ها تهیه کنید. این ذائقه‌ها شامل مهمانانی با آلرژی یا مهمانان جوان‌تر یا افراد سالخورده می‌شود.

 

2. پیچیده و مجلل همیشه خوب نیست

وقتی راجع به چیزهایی که نباید در عروسی سرو کنید تصمیم می گیرید، به یاد داشته باشید که اگر عروسیتان خودمانی نیستسرو غذا در بشقاب های جداگانه شاید ایده ی خوبی نباشد. غذاهایتان را ساده و با پخت راحت در نظر بگیرید. در این صورت مهمان هایتان قدردانتان خواهند بود و غذای عروسیتان به سوژه ای برای شما و همسر جدیدتان تبدیل نخواهد شد.

3. غذای خام و نپخته ایده ی خوبی نیست

اینکه غذاهای خام را در مراسمتان سرو کنید اصلا ایده‌ی خوبی نیست. بله سوشی فوق العاده است، استیک نیم پز هم همینطور؛ علاوه بر این نگه داری غذای خام در دمای مناسب و سرو آن قبل از انتشار باکتری‌ها خودش یک معذل است. پس به خاطر امنیت و سلامت در مراسمتان که خیلی هم اهمیت دارد، از سرو غذای خام خودداری کنید.

 

4. منوی غذایتان حتما نباید تکراری و عادی باشد

وقتی راجع به اینکه کدام غذا را سرو نکنید تصمیم می گیرید، همه‌ی غذاهای سنتی را در صدر لیست قرار دهید. عروسیتان باید زمانی خاص و هیجانی باشد، پس اصلا لازم نیست که فکر کنید باید همان غذاهای تکراری و خسته کننده ای که در منوی همه‌ی عروسی ها است را سرو کنید. شاید عروسی بدون کوکتل میگو عروسی نباشد اما این به این معنا نیست که باید همان کوکتل میگو با طعمی تکراری باشد که همه انتظارش را دارند. مهمان‌هایتان را با طعم‌های متفاوت و عالی شگفت زده کنید و غذای مراستان را با ایده‌های خودتان خاص و بی‌نظیر جلوه دهید.

 

5. در ارائه‌ی غذاهای عجیب افراط نکنید

شما می‌خواهید هنگامی که برای غذای عروسی برنامه‌ریزی می کنید، توازن و اعتدال را از دست ندهید، به گونه‌ای که هرکس با خوردن حتی یک لقمه‌ی کوچک لذت ببرد. درحالی که بهتر است از غذاهای قدیمی و خسته کننده دوری کنیم، نباید بیش از حد هم زیاده روی کنیم. وقتی برنامه می‌ریزید تا چه غذاهایی را در روز بزرگتان سرو بکنید یا نکنید، سعی کنید تا تعادل بین غذاهای آشنا و ناآشنا را برقرار کنید.

مقالات مرتبط مقالات مرتبط