مقاله مقاله

معاني پنهان رنگ‌ها در دسته گل عروس
معاني پنهان رنگ‌ها در دسته گل عروس

معاني پنهان رنگ‌ها در دسته گل عروس

در این مقاله علاوه بر اطلاعاتی که راجع به هر رنگ و گل‌های مناسب هر رنگ داده‌ایم، اطلاعاتی راجع به ست کردن دسته گل با لباس عروس، تم مراسم و دسته گل ساقدوش‌ها در اختیارتان قرار داده‌ایم. مطمئنیم از مطالعه‌ی این مقاله لذت خواهید برد.

اگر راجع به اینکه کدام رنگ را برای دسته گل عروسی خود انتخاب کنید فکر کرده‌اید، شاید این سوال برایتان پیش آمده که هر گل سمبل چه چیزی است. خیلی تصمیم‌ها درباره‌ی دسته گلتان ممکن است توسط رنگ تحت تاثیر قرار بگیرند. اینجا معانی رنگ به رنگ گل های عروسی شرح داده شده است.

1. آبی

آبی رنگی فوق العاده محبوب برای دسته گل عروسی است. دسته گل آبی ارتباطی بین اعتماد و استقلال ایجاد می‌کند. آسمان و اقیانوس هر دو آبی و در طبیعت و زندگی پایدار هستند. انتخاب رنگ آبی نشانه‌ی توافق و ثبات قدم است. دسته گل‌های آبی که سمبل توافق و اعتماد هستند در انواع مختلفی از گل‌ها یافت می‌شوند. این گل‌ها شامل رز آبی، سنبل آبی، گلورسیا و خیلی انواع دیگری هستند. سایه‌ی رنگ‌ها از آبی روشن تا تیره متغیر است.

 

2. سبز

دسته گل سبز پیام‌آور رشد و باروری است. سبز رنگی است که با طبیعت عجین شده و نشانگر زندگی است. سبز رنگی بسیار تطبیق‌پذیر برای دسته گل عروسی است، زیرا با بقیه‌ی رنگ و تم عروسی به راحتی سازگار است. سبز که سمبل احترام به خود، توازن و آسایش و راحتی است در محدوده‌ی وسیعی از سایه رنگ‌ها در دسترس است، از سبز چمنی تا لیمویی. بعضی گل‌های سبز رایج شامل اوکالیپتوس، سالا، طوسک و گل موم هستند.

 

3. زرد

به دست گفتن دسته گل زرد نشانگر خوش بینی و شادی است. مفاهیم گل زرد همه در امیدواری و اشتیاق خلاصه می‌شود. پس این رنگ جلوه‌ی خاصی به دسته گل شما می‌دهد. چند شکوفه و گل زرد برای دسته گل شامل رز، نرگس زرد، ارکیده و لاله می‌شوند.

 

4. نارنجی

گل‌های نارنجی بسیار محبوب هستند چرا که نماد گرمی و انرژی‌اند. نارنجی شاد و به طور واضح آتشین است و شامل سایه رنگ‌هایی بین هلویی تا روستایی می‌شوند. اگر به دنبال قراردادن شکوفه های نارنجی در دسته گلتان هستید ما به شما گل خشخاش، بابونه، لاله و میخک را پیشنهاد می‌کنیم.

 

5. بنفش

از دیرباز بنفش رنگ وفاداری و نشانگر شکوه گل‌هایتان است. به لحاظ توازن بین آبی و قرمز، رنگ بنفش بعدی عرفانی دارد. بنفش می‌تواند به دسته گلتان حس مجللی ببخشد. گل‌های محبوب بنفش شامل سنبل، بنفشه و گل ادریس می‌شوند.

 

6. سفید

اگر شما هیچ رنگی جز سفید را برای دسته گل عروسی انتخاب نکردید پس تنها نیستید. گل‌های سفید سمبل پاکی و شروع باطراوت هستند. گزینه‌های زیبا برای گل های سفید می‌تواند شامل رز، گل ادریسی و... شوند.

 

7. صورتی

صورتی رنگیست که بسته به شدت آن، هم می‌تواند انرژی‌زا و هم آرام باشد. در دست داشتن گل صورتی پیام آور خوش قلبی، امید و شادیست. ما به شما این گل‌ها را پیشنهاد می‌کنیم: رز، گل ادریس و نیلوفر.

 

8. قرمز

گل‌های قرمز پیامی شفاف از شدت علاقه‌تان است. رنگیست که شور و اشتیاق را نمایان می‌کند و سمبل علاقه‌‌ی عمیق قلبی است. ترجیحا رز قرمز گزینه‌ی مناسبی برای تهیه‌ی یک دسته گل قرمز است. گزینه های دیگر برای این نوع رنگ شامل لاله و میخک می‌شود.

 

9. طلایی

به دست گرفتن دسته‌ای از گل‌های طلایی نشانگر جلال و شکوه و پیام‌آور این است که شما اتحاد و همدلی خود را جشن می‌گیرید. کنارهم قرار گرفتن رنگ طلایی مات و رز قرمز اظهارکننده‌ی عشق و گرامی داشت روزیست که سفر زندگیتان را باهم آغاز می‌کنید.

 

اهمیت گل‌ها در مراسم شما

گل‌ها پس زمینه‌ی زیبایی را برای مراسمتان فراهم می‌کنند. دسته گل شما لباس و زیباییتان را تکمیل می‌کند. گل‌هایی که برای عروسی انتخاب می‌کنید نشانگر شما و علاقه‌تان است. آن‌ها سمبل امیدواری و رویاها و توافق شما هستند.

 

انتخاب یک مدل مکمل

گل‌هایی که انتخاب می کنید باید مکمل لباس عروسیتان باشند نه اینکه با آن ناسازگار باشند. علاوه برتمی که برای مراسم انتخاب کرده‌اید، گل ها نشانگر شخصیت و استایل شما نیز هستند. درکل گل‌های روز عروسی شما باید یک قانون کلی را پیروی کنند. آنها نباید در ظاهر تالار یا باغ شما ناهماهنگی ایجاد کنند. چیدمان گل‌ها باید به گونه‌ای مناسب محل مورد نظر باشد. پیامی که می‌خواهید با گل‌های عروسی و دسته گلتان انتقال دهید را فراموش نکنید.

 

انتخاب دسته گل مناسب

علاوه بر معانی گل‌ها شما باید نوع دسته گلی که قرار است در دست بگیرید را در نظر داشته باشید. هرگلی در هر نوع دسته گلی زیبا جلوه نمی‌کند. پس حواستان باشد تا هنگامی که گل‌ها را انتخاب می‌کنید نوع دسته گل را هم در نظر بگیرید. به این فکر کنید که هر دسته گلی برای هر عروسی مناسب نیست. لباستان نقش مهمی در تعیین سایز و اندازه‌ی دسته گل دارد. لباس‌های پر زرق و برق باید از دسته گل‌های ساده بهره ببرند و لباس‌های ساده با دسته گل‌های مجلل تکمیل خواهند شد.

 

چند نکته‌ی پایانی

دسته گل شما باید مجلل تر از بقیه‌ی دسته گل های روز عروسی باشد. بقیه‌ی دسته گل‌ها (دسته گل ساقدوش‌های عروس و داماد) باید ساده‌تر باشند. برای داماد گلی که در جیب کت قرار می‌گیرد باید متمایز و مکمل دسته گل عروس باشد. حداقل یکی دو شکوفه کافیست.

گل‌های روز عروسی هم مثل بقیه‌ی قسمت های عروسی می‌تواند تک باشد. چند گلبرگ شناور در کاسه‌ای آب روی میز مراسم را تصور کنید. شما همچنین می‌توانید از میوه‌های فصلی با رنگ روشن، شمع‌ها یا هرچیزی که با تم عروسی متناسب است برای تزیین بهره ببرید. معانی رنگ گل‌ها را به یاد داشته باشید و به خودتان اجازه‌ی خلاقیت بدهید.

مقالات مرتبط مقالات مرتبط