مقاله مقاله

10 راز برای داشتن موهایی بادوام در روز عروسیتان
10 راز برای داشتن موهایی بادوام در روز عروسیتان

10 راز برای داشتن موهایی بادوام در روز عروسیتان

10 راز برای داشتن موهایی بادوام در روز عروسیتان

1. اسپری مو: بگذارید دوباره بگویم، بله اسپری مو. موهایتان در روز عروسی شانس بیشتری دارند تا خراب نشوند اگر یک اسپری خوب در آن روز به همراه خود داشته باشید. داشتن اسپری مو واضح به نظر می‌رسد اما کلید اصلی این است که ساعت به ساعت به ساقدوشتان بگویید تا موهایتان را اسپری بزند تا فرهای پایین مو از بین نرود و همانطور که دوست داشتید به نظر برسید.

 

2. به حجم و پوش مو فکر کنید: ما همه این احساس را درک می کنیم، نمی‌خواهیم موهایمان زیادی پوش داده شوند یا آرایش چشممان بسیار دودی باشد، چون دوست نداریم شبیه یک راکون یا ملکه‌ی زیبایی شویم. اما حقیقتا پوش دادن موها به دوام حالت آنها کمک می کند. از آرایشگرتان بخواهید تا کمی حجم به موهایتان بدهد، مثل ساقدوشی که در عکس بالا می‌بینید. این کار باعث می‌شود تا زمانی که وارد مراسم می‌شوید موها سیخ نشده باشند یا به صورت نچسبیده باشند.

 

3. تزیینات را ده دقیقه آخر اضافه کنید: تاج گل در یک روز عروسی تابستانی به سرعت پژمرده می‌شود. اگر می‌خواهید تاج گل را 5 دقیقه قبل از مراسم به ظاهر خود اضافه کنید و کمی مرتب سازی مقابل آینه ترتیب دهید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تا آنها را یک ساعت قبل از مراسم استفاده کنید تا به بهترین شکل به نظر برسد و در روز بزرگتان بدرخشید.

 

4. با مدل موی متراکم و یک طرفه شروع کنید: شاید این همان مدل موی جذابیست که انتخاب کرده‌اید اما اگر اینطور نیست اولین قدم در روز عروسی را اینگونه بردارید. حقیقتش با این مدل، موهای شما بیشتر استراحت می‌کند. اگر فر باز و پخش را انتخاب کردید در این صورت شانس خوبی برای باز شدن و از بین رفتن فرها خواهید داشت. اگر عاشق فر باز هستید روز عروسی را با فر متراکم شروع کنید، بعد از ساعاتی از مراسم آن را به کمک ساقدوش‌هایتان می‌توانید به مدل باز تغییر دهید.

 

5. با موی کثیف وارد شوید: صبر کنید! چی؟! وقتی نوبت به آرایشگاه می‌رسد، با موهای خشک و دو روزه (موهایی که دو روز نشسته اید) وارد آرایشگاه شوید. راز پنجم برای روز عرسیتان خلاف معمول به نظر می‌رسد اما اگر آرایشگر شما با موی دو روزه کار کند (که راستش را بخواهید در بیشتر مواقع بهترین حالت مو است) برایش بسیار راحت است تا به مو حالت دهد زیرا تارهای مو کاملا از هم جدا شده‌اند. موهای تازه شسته شده بسیار نرم هستند و حجم را هم نمی‌توانند نگه دارند.

 

6. بهش دست نزنید: در اصل حتی به لمسشان هم فکر نکنید. شما بهترین آرایشگر را انتخاب کردید تا بهترین چهره را برای روز عروسیتان ترتیب دهد، پس فقط به او اعتماد کنید. نه تنها دست زدن و تکان دادن موها فرها را باز می‌کند بلکه چربی انگشتان شما بدترین دشمن است که موها را سنگین می‌کند و پوش ساخته شده را از بین می‌برد.

 

7. از چیزی که دارید بهره ببرید: شاید شما مطالعه راجع به استفاده از فرطبیعی را دست کم بگیرید اما حقیقتا این یک ترفند امتحان شده و درست است.بهتر است از مادر طبیعت که نیرویی قوی‌تر است بهره ببریم تا فر و موی مصنوعی. از چیزی که دارید بهره ببرید و به آرایشگرتا ن بگویید جزئیاتی به آن اضافه کند. فرهای موی خودتان بیشتر باقی می‌مانند و شما همان ظاهر طبیعی که انتظارش را داشتید خواهید یافت.

 

8. تور عروسی را تست کنید: چه برای عروسی چه در خانه (حتی اگر دوست ندارید از تور استفاده کنید)، توری را امتحان کنید. دانستن اینکه تور روی سر قرار می‌گیرد یا لیز میخورد برای آرایشگر بسیار کارآمد است. همچنین جای تعجبی نیست که بعضی از تزئینات مو می‌توانند منجر به ناراحتی یا حتی سردرد شوند. اگر از ناموزون بودن تور آگاه هستید، آرایشگر شما می‌تواند یک ناحیه ی پوش درست کند تا مثل یک تکیه گاه عمل کند با این کار وقتی که تور را وصل می‌کنید چیزی حس نمی‌کنید.

 

9. در حالت طبیعی خود باقی بمانید: اگر شما نگرانید که نکند از مدل مویی که غیر عادت شماست ناراضی شوید پس چاره‌ای جز واقعی و عادی نشان دادن موهایتان ندارید. این عروس مدل موی طبیعی و بی عیب خود را انتخاب کرده و شما هم مطمئنا می‌توانید. به آرایشگر خود اجازه دهید تا کمی پف و تزیینات به مدل طبیعی مویتان اضافه کند. شما راحت خواهید بود و با ظاهر زیبای خود کمتر در مقابل دوربین غیرعادی به نظر خواهید رسید.

 

10. از یک گل سر زیبا کمک بگیرید: یک سنجاق یا کلیپس می‌تواند چتری هایتان را در یک طرف نگه دارد و حساسیت شما را برای دست زدن به موها کاهش دهد و به درخشش شما کمک کند. حتی یک نسیم ملایم هم باعث تکان خوردن و عقب جلو رفتن چتری‌هایتان می‌شود و ما مطمئنیم که این را دوست ندارید. همه چیز را با این سنجاق‌های تزیینی سرجایشان بگذارید. عکاس شما از این بابت تشکر خواهد کرد.

مقالات مرتبط مقالات مرتبط