مقاله مقاله

چه کرواتی برای عروسیتان بخرید؟
چه کرواتی برای عروسیتان بخرید؟

چه کرواتی برای عروسیتان بخرید؟

پس از مطالعه‌ی اين مقاله شما مي‌توانيد در انتخاب بهترين کروات متناسب با رنگ و تم عروسي و نوع اندام خود به بهترين نحو تصميم بگيريد. رنگ، طرح و استايل يک کروات از مهم‌ترين قسمت‌هاي لباس داماد است که در اين مقاله به آن پرداخته شده است.

مسلما عروسی شما یکی از مهم‌ترین روزهای زندگیتان است و در اغلب موارد از ابتدا تا انتهای مراسم عکس گرفته می‌شود. همین دلیلی است برای اینکه شما بخواهید برای از سر تا پایتان به دنبال بهترینها باشید. متاسفانه، درحالی که بسیاری از مردان برای انتخاب کت و شلوار حساسیت به خرج می‌دهند اما باید به اندازه کافی به ست کردن بین کت و شلوار و بقیه موارد جانبی هم توجه لازم را داشته باشند. در خرید کروات برای عروسی بیشتر به دنبال رنگ آن هستند. خریداران باید شکل کروات را در نظر داشته باشند و اینکه چطور بین افرادی که از کروات استفاده می‌کنند خوب جلوه کند تاکید داشته باشد. حتی ممکن است که بخواهید از کروات‌های سنتی تغییر جهت بدهید و پاپیون را در نظر بگیرید. هر مردی که قبلا برای کروات رسمی به خرید رفته باشد می‌داند که این کالاهای نسبتا کوچک چه مقدار گران هستند.

انتخاب درست یک کروات

انتخاب درست یک کروات برای هر موقعیت و مراسمی دردسر دارد و پیداکردن رنگ، طرح و پارچه مناسب برای پوشیدن کروات حتی برای مراسم عروسی خودتان مستثناء نیست. 

رنگ یک کروات همه چی تمام

اگر قبلا برای عروسی‌تان یک طرح رنگ را در نظر گرفته باشید.پیداکردن رنگ یک کروات همه چی تموم آسان است. اما در مواردی که این اتفاق نمی‌افتد، چند قانون مد ساده وجود دارد که به شما کمک خواهد کرد که به یک کروات همه چی تموم دست پیدا کنید. 

مشکی کلاسیک: وقتی یک کروات مشکی با کت و شلوار و یا یک تاکسیدو مشکی ست می‌شود بلافاصله احساس رضایت را به هر صورت برای شما به ارمغان می‌آورد. اگر شما عروسی خیلی رسمی با مهمانان زیاد را درنظر دارید و یا ملزم به پوشیدن تاکسیدو شده‌اید، بهترین گزینه بستن یک کروات و یا پاپیونی مشکی است.

چه کرواتی برای عروسیتان بخرید - 1

 

تطابق با رنگ تم عروسی: اگر رنگ‌های تم عروسی مشخص شده است، کروات شما باید با همان رنگ‌ها تطبیق بشود و فقط کروات شما نیست بلکه جلیقه، جوراب‌ها و پارچه‌ای که درون جیب شما قرار میگیرد نیز است. اگر در عروسی شما بیش از یک رنگ استفاده شده است، باید تیره‌ترین رنگ برای کروات شما انتخاب شود، پس بهتر است که این تضاد رنگی با یک پیراهن جبران شود.

چه کرواتی برای عروسیتان بخرید - 2

 

رنگ‌های خنثی: کروات‌های خاکستری و نقره‌ای نوعی از این رنگ‌هایی هستند که با هر چهره‌ای تطبیق می‌شوند و با رنگ‌های دیگر برخوردی ندارد. این گزینه خوبی برای مردانی است که رنگهای زیادی برای عروسی خود انتخاب نکرده‌اند. بازهم، افراد باید برای رسیدن به تعادل رنگی بهتر برای ست شدن با پیراهنشان رنگ سایه تیره‌تری را انتخاب کنند. اگر پارچه‌ای که در جیب مربعی شکل قرار می‌گیرد از همان رنگ باشد کت و شلوار خیلی بهتر می‌شود و پس از آن رنگ پیراهن شما با آن هماهنگ می‌شود.

چه کرواتی برای عروسیتان بخرید - 3

 

رنگ های گرم: رنگ‌های گرم از رنگ‌های قهوه‌ای، حنایی، پرتقالی، زرد و بنفش مایل به قرمز تشکیل می‌شود و بهترین رنگ‌ها برای استفاده در عروسی‌هایی است که در تابستان و پاییز گرفته می‌شود. در عروسی‌هایی که از رسمیت کمتری برخوردار است از کروات‌هایی با رنگ‌های روشنتر استفاده کنید. اگر شما در عروسی یک کت و شلوار مدل نیروی دریایی به تن نمی‌کنید، رنگ‌های زرد، پرتقالی و طلایی تقابل رنگی لذت بخشی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

چه کرواتی برای عروسیتان بخرید - 4

 

رنگ های سرد: در اغلب عروسی‌هایی که در فصل زمستان و بهار گرفته می‌شود رنگ‌های سرد دیده می‌شوند. این رنگ‌ها متشکل از آبی، سبز و بنفش می‌باشد. سایه کمرنگ این رنگ‌ها به نوعی با چهره‌های رنگ روشن خوانش دارند. کروات‌های مدل نیروی دریایی، گزینه‌ای کلاسیک برای ست شدن با اورکت و کاپشن می‌باشد.

چه کرواتی برای عروسیتان بخرید - 5

 

انتخاب درست طرح کروات برای عروسی­تان  

پس از صحبت کردن درمورد رنگ، خریداران باید درباره اینکه آیا باید طرح کروات را انتخاب کنند یا خیر تصمیم بگیرند. تشریفات و رسمی بودن عروسی­تان باعث یک تصمیم گیری ساده می­شود. برای اینکه هرچه عروسی رسمی‌تر کروات رسمی‌تر! اگر شما و بیشتر مهمانان تاکسیدو به تن کرده‌اید. یک کروات یکدست رنگی آویزان کنید.

کروات راه ­راه: از ویژگی‌های کروات راه راه مورب این است که اغلب نوارهایی به صورت مساوی و مورب تمام سطح کروات را پوشانده است. شکل این نوارها متفاوت است و اغلب با دورنگ متفاوت در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. کروات‌های راه راه در عروسی‌های رسمی‌تر بیشتر استفاده می‌شود و قابل‌قبول‌تر نیز هستند. هر چند یکی از رنگ‌های نوارها باید با رنگ کت و شلوار ست شود.

چه کرواتی برای عروسیتان بخرید - 6

چه کرواتی برای عروسیتان بخرید - 7

چه کرواتی برای عروسیتان بخرید - 7

 

کروات‌هایی با الگوهای هندسی:کروات­هایی با الگوهای هندسی قدم بعد از کروات‌هایی با الگوهای راه راه در تشریفات مراسم هستند و آنها شکلهای ویژه­ای مثل طرح مورب، زیگزاگی، مربعی شکل، V شکل، مستطیل شکل و... را دارا می باشند. اما الگوی ساده بهتر است و این کروات‌ها بخصوص در زمانی که از رنگ‌های خنثی استفاده می‌شود خیلی خوب به نظر می‌رسند.چه کرواتی برای عروسیتان بخرید - 8

 

کروات های شطرنجی: کروات‌های شطرنجی رقیبی جدی با کروات‌هایی با الگوی هندسی است، اما این‌ها در مقابل کروات‌های رنگی خوشایندتر هستند. کروات‌های شطرنجی در عروسی‌هایی که از رسمیت کمتری برخوردارند و در فصول پاییز و زمستان برگزار می‌شوند به خوبی با دیگر موارد ست می‌شود. شطرنجی کمرنگ با رنگ‌های کرم و سفید با کاپشن‌های خاکی ست می‌شود.

چه کرواتی برای عروسیتان بخرید - 9

 

کروات هایی با طرح های گل و بوته: کروات‌هایی با طرح‌های گل و بوته گزینه‌ای حجیم برای جمع شدن چندین رنگ در کنار یکدیگر است. اما این گزینه تنها برای خودنمایی و عروسی‌هایی که رسمی نیستند قابل پذیرش است. برای در امان ماندن از مشکلات این مدل کروات، این الگو باید نسبتا بزرگ با رنگ‌های تیره باشد. به یاد داشته باشید که کروات شما نمایش دهنده شخصیت کلی شماست، پس نباید تبدیل به بخشی از حرف و حدیث‌های عروسی بشود. 

چه کرواتی برای عروسیتان بخرید - 10

چه کرواتی برای عروسیتان بخرید - 11

 

کروات های ابریشمی: کروات‌های ابریشمی ويژگی الگوی مدال را در یک پس زمینه ساده را تداعی می‌کند اما پیچیده‌تر از الگوی هندسی می‌باشد. یکی دیگر از گزینه‌های بسیار عالی برای کسانی که عروسی­شان از رسمیت کمتری برخوردار است استفاده از کروات‌های ابریشمی می‌باشد. کروات‌های ابریشمی برای نمایش چندین طیف رنگ در کروات استفاده می‌شود. کروات‌های ابریشمی شامل زرد و مدل طرح لباس نیروی نظامی دریایی می‌باشد که معمولا یک گزینه قابل قبول می‌باشد.

سبک پوشیدن کروات

کروات‌ها در چندین طرح مجزا و منحصر به فردی تولید می‌شوند. هر کدام از آنها متناسب با شکل بدن و طرح‌های مختلف کت و شلوار است. کروات‌های باریک‌تر برای مردان لاغر‌تر مناسب‌تر است. در حالت گسترده‌تر، افرادی که چاق‌تر هستند، کروات‌های سنتی را با کت و شلواری بزرگتر را می‌پسندند. برخی از مردان ممکن است حتی به پاپیون به عنوان یک گزینه نگاه کنند. 

کروات های باریک: کروات‌های باریک اختصاصا برای افراد لاغر و برای تکمیل طرح کت و شلوار متناسب با اندام لاغر ساخته شده‌اند. کروات‌های باریک برای کسانی که هنوز اندکی در انتخابشان مردد هستند گزینه خوبی است. آنها موارد کمتری را نمایش می‌دهند و برای الگوها فضای کمتری وجود دارد. مردانی با شانه‌هایی پهن­تر و دور کمر بزرگتر باید از انتخاب کروات‌های لاغر اجتناب کنند و به فکر گزینه‌های دیگری باشند.

چه کرواتی برای عروسیتان بخرید - 12

چه کرواتی برای عروسیتان بخرید - 13

 

کروات های سنتی: طرح سنتی کروات، نسبتا گسترده است و شکل آن به نوعی اینطور است که در یک نقطه گسترده به اوج خود می‌رسد. کروات‌های سنتی حتی به صورت‌های بزرگتر نیز کمک می‌کند و برای آنهایی که شانه‌هایی پهن‌تر و یا کمرهای بزرگتری دارند یک کروات همه چی تمام است. اگر به شک افتادید، عرض کروات خود را با عرض یقه کت خود تطبیق دهید. روش دیگر، پوشیدن کت و شلوار و تطبیق آن با یک جلیقه است که کمک می‌کند تا اندازه‌ای که حتی پنهان است را معلوم کند.

پاپیون: پاپیون برای مردانی که از پوشیدن کروات‌های سنتی اجتناب می‌ورزند انتخاب کاملی است. مانند کروات‌های مرسوم‌تر می‌باشد. پاپیون‌هایی که یک بال آنها بزرگتر است در برابر گره پروانه‌ای که زده می‌شود حس دلپذیری بیشتری را القا می‌کند.

چه کرواتی برای عروسیتان بخرید - 14

 

نتیجه گیری

کسانی که تمایل دارند که عروسی خود را به بهترین وجه برگزار کنند نباید جزییات ظریف و توجه به موارد جانبی لباس خود را فراموش کنند. حقیقتا هماهنگی همه جانبه شما می­تواند کمک کند تا همه چیز با یکدیگر خوب نمایش داده شود. اما گاهی هماهنگی تنها نباید به رنگ کروات ختم بشود. اگر کت و شلوار شما ابریشم و یا ساتن براق باشد باید با یک کروات مات‌تر ست بشود. البته عکس این نیز صادق است. پارچه کت و شلوار مات‌تر باید اندکی با رنگ روشن کروات جبران بشود. اما با کرواتی که خیلی براق نیست. عرض کروات باید با شکل بدن شما تناسب داشته باشد و کت و شلواری که مناسب شما باشد باید انتخاب بشود. و رنگ آنها باید با رنگ های دیگری که در عروسی بکار رفته است هماهنگ بشود. رنگ‌ها نیز باید با رنگ جوراب و دستمال جیبی که در کت قرار می­گیرد ست بشود.

یک کروات با کیفیت مسلما فشاری بر کیف پول شما می‌آورد حتی در بیشتر موارد هزینه آن بیشتر از یک شام خوب برای دو نفر می‌باشد.

مقالات مرتبط مقالات مرتبط