مقاله مقاله

چطور ماشین عروسیتان را انتخاب کنید
چطور ماشین عروسیتان را انتخاب کنید

چطور ماشین عروسیتان را انتخاب کنید

یکی از مهمترین جنبه‌های دیداری روز بزرگ زندگیتان ماشین عروس است. انتخاب درست می‌تواند کاپوت ماشین را در هنگام رانندگی زیبا جلوه دهد، در نتیجه این صحبت برای بیشتر زوجین جز یکی از بخش‌های برنامه‌ریزی است که شما و همسرتان می‌توانید از آن لذت ببرید.

یکی از مهمترین جنبه‌های دیداری روز بزرگ زندگیتان ماشین عروس است. انتخاب درست می‌تواند کاپوت ماشین را در هنگام رانندگی زیبا جلوه دهد، در نتیجه این صحبت برای بیشتر زوجین جز یکی از بخش‌های برنامه‌ریزی است که شما و همسرتان می‌توانید از آن لذت ببرید. وقتی گزینه‌هایتان را محدود می‌کنید، مهم است که همه جنبه‌های دیداری و عملی را در نظر بگیرید که شامل نگاه و احساستان، هزینه و نیازهای عملی روز عروسیتان.

برنامه‌ریزی کلیدی است

خیلی راحت است که برنامه‌ریزی انتخاب ماشین را دست کم بگیرید، آیا لیموزین‌ها انتخاب درستی هستند؟ بدبختانه، کاملا در اشتباه هستید. بیشتر شرکت‌های اجاره ماشین عروسی 12 یا 24 ماه پیش از عروسی می‌توانند ماشین‌ها را رزرو کنند، بستگی به محبوبیت ماشین‌ها دارد (خانم‌ها نفس عمیقی بکشید). خبر خوب این است که بسیاری از پیشبینی‌ها سختترین بخش انتخاب ماشین تضمین شده هستند که نیازهای عملیتان را پوشش می‌دهد در واقع یکی از آسان‌ترین بخش‌ها است. اساسا به بررسی موارد زیر نیاز دارید:

  • چند نفر می‌خواهید در هر ماشین بگنجانید (نکته: برای عروس یک سنت است که با کسانی که او را از دست می‌دهند به جشن بیاید و از جشن به محل عکاسی و دوباره به جشن برود.) 
  • چه مسافتی می‌خواهید طی کنید؟
  • چه مقدار هزینه می‌خواهید صرف کنید؟
  • راحتی، آیا مناسب لباستان یا لباس هر کس دیگری هست؟ (یکم پیش پا افتاده به نظر می‌رسد، اما پس از آن دوباره باید به عروس در بیرون آمدن از فضای کوچک با لباس جشن عروسی حلقه شده به دورش کمک کرد.)

سختترین بخش، انتخاب طرح است. معمولا بسیاری از ماشین‌ها متناسب با معیارهای عملیتان هستند، پس مثل هر کس دیگری در برنامه‌ریزی‌های عروسی ماشینتان را انتخاب کنید، بیشتر بستگی به نظر شخصیتان دارد. نه تنها ماشین باید نمایانگر (حداقل یک تکه از)  شخصیتتان باشد بلکه باید متناسب با رنگ و تشریفات عروسیتان باشد.

چطور ماشین عروسیتان را انتخاب کنید 02

 

چه مقدار هزینه باید برای ماشین عروسی صرف کنید؟

بیشتر متخصصان عروسی پیشنهاد می‌دهند حداقل 5 تا 10 درصد برای وسیله نقلیه جشن عروسی هزینه کنید، اما می‌تواند متناسب با نیازهایتان تنظیم شود. اگر ماشین چیزی است که می‌خواهید برایش هزینه کنید، کاملا شدنیست، اما به این معنی است که مجبورید هزینه را از جای دیگری کم کنید. به طور مشابه، اگر برایتان اتفاق بیفتد یک جایگزین ارزان در اختیار دارید، مهمان من باشید و عروسیتان را خاطره انگیز کنید (پیشنهادم کیک بیشتر است) یا به سادگی مقدار بیشتری صرفه‌جویی کنید.

از بین بهترین‌ها، بهترین را پیدا کنید

زمانی که به دنبال شرکت ماشین عروسی هستید و مشتری‌های قبلی را بررسی می‌کنید پیشنهادات دوستان و خانواده قابل اعتماد به نظر می‌رسد. به عروسی‌های محلی بروید و ببینید چه شرکت‌هایی را پیشنهاد می‌کنند. همچنین می‌توانید در مجلات و سایت‌های عروسی آنلاين بگردید.

رزرو از راه معتبر و شرکت‌های حرفه‌ای ماشین عروسی معمولا بهترین ایده هستند. شرکت‌های بزرگتر عموما مجموعه وسیع‌تری برای انتخاب دارند، قیمت‌های رقابتی و تضمین پیشنهاد که به اندازه پولتان کیفیت دریافت می‌کنید. اما شرکت‌های کوچک اغلب بیشتر در دسترس‌اند و ممکن است قابل انعطاف‌تر در انجام درخواست‌هایتان باشند.

متناوبا اگر آنقدر خوش شانس هستید که دوست یا فامیلی دارید که دارای ماشین مناسب است، از آن‌ها بخواهید که به شما قرض بدهند. حتی ممکن است آن‌ها خوشحال شوند و لباس عالی بپوشند و رانندتان شوند که راه عالی برای خاص کردن روزتان است. اگر همه چیز بد پیش رفت و برنامه‌هایتان حرکت نزولی داشت، ممکن است پشتیبانی نداشته باشید. با یک شرکت تاکسیرانی تماس بگیرید و تاکسی آماده باش برای زمان اضطراری رزرو کنید تا آسوده خاطر باشید.

وقتی ماشینی که دوست دارید را پیدا کردید، بروید و شخصا آن را ببینید. تلاش اضافی اشتباه است. عکس‌های روی وب‌سایت می‌تواند گمراه کننده باشد و همچنین به شما این شانس را می‌دهد که ببینید آیا لباس شگفت انگيزتان مناسب داخل ماشین است. اگر برای جشن عروسی وسیله نقلیه تهیه کردید، همچنین به یاد داشته باشید که برخی از ماشین‌ها با فضایی برای 5 تا 6 نفر ممکن نیست با در نظر گرفتن لباس بزرگ ساقدوشان حساب شده باشد، پس بر طبق آنها انتخاب کنید.

چطور ماشین عروسیتان را انتخاب کنید 02

 

مهمترین بخش‌هایی که باید مراقبشان باشید

اگر شرکتی که وسیله‌های نقلیه‌اش را به یک قیمت عرضه می‌کند قابل اطمینان به نظر می‌رسند، ممکن است دارای مشکلات پنهانی باشد پس بیشتر دقت کنید. شرکت ممکن است به علت مخفی کاریهایش پشت آگهی‌های که حتی شما هم پیشبینی نمی‌کنید قیمت را پایین نگه دارد. مثل: برخی شرکت‌ها ساعات اجاره ماشین را محدود می‌کنند یا مقدار کیلومتر را محدود می‌کنند. اگر از محدودیت‌ها رد شوید هزینه‌های سنگین اضافی می‌تواند به قیمت اصلی اضافه شوند. به طور مشابه، صحبت‌هایی از افرادی که ماشین دریافت کردند موجود است که استانداردهای بالا را حفظ نکردند، یا به طور عالی مزین نشدند. برای جبران هر چه قدر سوال می‌خواهید بپرسید تا اطلاعاتی که ممکن است را به دست آورید و هم آرامش ذهنیتان را تامین کنید. در اینجا لیست کاملی از سوالاتی را که در زمان اجاره وسیله نقلیه عروسیتان می‌خواهید می‌بینید:

از هر شرکتی که استفاده می‌کنید، باید همیشه بپرسید که آیا وسیله نقلیه جایگزین برای زمانی که ماشین رزرو شده در همان روز خراب شود دارند (که خصوصا کار مناسبی است اگر وسیله نقلیه کلاسیک و آنتیک انتخاب می‌کنید) شما همیشه می‌توانید برای کوتاهی‌های شرکت در تهیه کردن وسیله نقلیه روز بزرگتان در خواست بیمه کنید ولی خسارت مالی نمی‌تواند جبرانگر پریشانی و ناراحتی شما باشد.

همچنین قیمت‌ها می‌توانند تغییر کنند اگر عروسیتان در فصل اوج عروسی رزرو شده است، یا اگر بیش از یک وسیله نقلیه از یک شرکت رزرو می‌کنید، بپرسید که آیا تخفیف می‌دهند. خواستار لیست افزایش قیمت‌های اتفاقی باشید و سپس قیمت‌ها را با شرکت‌های دیگر قبل از گرفتن تصمیم نهایی مقایسه کنید.

همیشه تاییدیه‌ای برای قیمتهایی که به شما می‌دهند نوشته شده است و به یاد داشته باشید برای پرداخت جاهای دیگر را هم قیمت کنید.

 سرانجام به خاطر داشته باشید تا درباره هر چیز اضافی از جمله وسیله نقلیه خود سوال کنید. مطلع شوید که آیا آنها روبان را با رنگ طرح شما ست می‌کنند و آیا گل‌ها را برای تزیین قسمت قفسه آماده می‌کنند؟ آیا ماشین دستگاه تهویه گرمایشی و مطبوع دارد؟ چنانچه ماشین عروس سقف کروکی را قطعی کرده‌اید آیا آنها پوششی در مواقع بارانی آماده می‌کنند؟ آیا هیچ غذایی یا نوشیدنی در وسیله‌ی نقلیه آماده می‌شود؟

اگر سوال‌های دیگری دارید تردید نکنید و خواستار ملاقات و جلسه‌ای با یک متخصص شوید.

مقالات مرتبط مقالات مرتبط