مقاله مقاله

وظایف پدر عروس
وظایف پدر عروس

وظایف پدر عروس

به عنوان پدر عروس، شما یکی از اعضای کلیدی مراسم عروسی هستید و نباید نقش خود را دست کم بگیرید چه در روز عروسی و چه در رهبری مراسم تا آن روز. در اینجا ما به تعدادی از وظایف پدر عروس اشاره می‌کنیم که ممکن است تعدادی از آنها را بدانید و تعدادی را نه.

وظیفه اول: پرداخت هزینه‌های عروسی

در جوامع مدرن این که هر دو زوج هزینه‌ها را بپردازند و یا خانواده‌ها هر کدام قسمتی از هزینه‌ها را به عهده بگیرند در حال جا افتادن است. به هر حال به طور سنتی این پدر عروس است که هزینه‌ها را می‌پردازد بنابراین باید همکاری کنید. به محض اینکه ازدواج او جدی‌تر می‌شود شما باید مباحث مالی را در نظر بگیرید تا بدانید که چه مقدار می‌خواهید و می‌توانید خرج کنید و دخترتان را از آن آگاه کنید. زمانی که نامزد شدند، خودتان را کنترل کنید و اجازه ندهید احساسات باعث شود تا قولی بدهید که بعدا شما را به قرض و دردسر بیاندازد.

وظیفه دوم: او را تا سفره عقد همراهی کنید

با این کار شما رسماً دخترتان را به داماد و خانواده او می‌دهید. وظیفه اصلی شما این است که او را تا محل عقد برده و با اون وارد ساختمان شوید جایی که داماد منتظر است. شرایط ممکن است کمی احساسی شود و شما بخواهید چند حرف پدر دختری به او بزنید اما مگر می‌خواهید او سیلی از اشک راه بیاندازد؟ وقتی به مراسم رسیدید او را بغل کنید و به او بگویید چقدر زیبا شده است.

وظیفه سوم: کمی سخنرانی کنید

در مراسم عروسی این اختیاری است که شما مقداری سخنرانی کنید و از مهمان‌ها و کسانی که در برنامه‌ریزی و انجام عروسی به شما کمک کرده‌اند تشکر کنید و مقداری هم راجع به دختر و دامادتان حرف بزنید.

 

وظیفه چهارم: رقص دختر و پدری

اگر برای رقضصیدن راحت هستید رقص دختر و پدری می‌تواند یکی از شادترین لحظات عمرتان باشد. مقداری رقص قبل از مراسم تمرین کنید تا آماده باشید و این کار را برای دختر، همسر و دامادتان بکنید که مقداری از استرس آنها کاسته شود.

وظیفه پنجم: کنترل کردن مادر عروس

ممکن که شما متوجه آن نشوید اما ازدواج یک دختر تاثیر فراوانی بر مادر او دارد. ممکن است که بر سر اینکه چه چیزی و چه طور برای مراسم انتخاب شود با هم مخالفت کنند اما نقش شما اینجا برقرار کردن صلح است. با اشتیاق به حرف‌های هر دو گوش دهید و کمکشان کنید تا به نقطه اشتراکی برسند. در پایان این عروسی دختر شماست و بهتر است که این را مدام به مادرش گوش زد کنید.

وظیفه ششم: مشاور عروسی

شاید فکر کنید که پدر عروس در برنامه‌ریزی های عروسی هیچ نقشی ندارد و کاملا آزاد است اما شما اشتباه کردید. به عنوان بزرگتر باتجربه شاید از مراسم قبل ازدواج تا صحبت‌ها و مذاکره‌ها از شما کمک بخواهند. وقتی چیزها استرس‌زا می‌شوند به دخترتان کمک کنید. شما شاید بتوانید با مشکلات مراسم بدون احساسات بخورد کرده و آنها را حل کنید اما دخترتان نمی‌تواند.

مقالات مرتبط مقالات مرتبط